Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Ekologie
Ekologie

Palmový olej a jeho deriváty jsou předmětem rozsáhlých debat, zejména souvislosti s odlesňováním pralesů kvůli rozšiřování palmových plantáží, ohrožování živočišných a rostlinných druhů. Nejvíce palmového oleje se zpracovává jako přísada do pohonných hmot (v roce 2018 v Evropě 53% celkové spotřeby dovezeného palmového oleje). Od roku 2021 je v EU toto využití zakázáno. Dále se používá zejména do kosmetických přípravků a potravin. A protože sem spadá i palmový vosk, přináším informace o udržitelné produkci vosku, který na výrobu svíček používám.

Vosk pochází od společnosti Britz Networks Sdn. Bhd. z Malajsie. Tato společnost je členem RSPO uskupení, které si dalo za cíl vytvořit podmínky pro udržitelnou výrobu palmového oleje při zachování stávajících území – tedy žádné další rozšiřování plantáží, zefektivnění výroby a pěstování apod. K tomu se Malajsie samotná zavázala k zachování lesů a pralesů alespoň na 50% celého jejich území.

Info ze stránek společnosti:

Britz Networks Sdn. Bhd. se specializuje na výzkum a vývoj a marketing rostlinného vosku v průmyslu výroby svíček. Od svého založení na konci devadesátých let jsme úspěšně vyvinuli řadu kreativních a inovativních produktů vynikající kvality. Jako dodavatel rostlinného vosku jsme více než ochotni integrovat a sdílet různé znalosti kromě udržování dobře vybudovaného vztahu s našimi zákazníky. To by měly být klíče ke vzájemnému úspěchu v globalizovaném podnikatelském prostředí. Naše vize „Váš spolehlivý dodavatel vosků“ je klíčovou hybnou silou našeho úspěchu v nepřetržitém poskytování vynikající hodnoty pro zákazníky. Naše hlavní výrobní závody s měsíční kapacitou kolem 2 500 metrických tun se nacházejí v blízkosti jednoho z hlavních přístavů s názvem Pasir Gudang Malajsie a také známého přístavu v Singapuru. Toto strategické umístění dále posílilo naši schopnost vytvářet vynikající hodnotu pro zákazníky z hlediska dodací lhůty.

Naše prohlášení o udržitelnosti

Společnost Britz se zavazuje získávat materiály pouze od dodavatelů, kteří podnikají eticky a zodpovědně. Tento závazek znamená pracovat pouze s dodavateli, kteří sdílejí základní hodnoty společnosti Britz, včetně transparentnosti dodavatelského řetězce a sociální odpovědnosti. Britz bere tento závazek jako důležitou součást našeho programu společenské odpovědnosti (CSR) a každodenních pracovních postupů.

Náš přístup

Naše podnikání je silně zakořeněno v průmyslu palmového oleje. Vzhledem k tomu uznáváme naši odpovědnost za zajištění toho, aby materiály v našem dodavatelském řetězci nepřispívaly k poškozování životního prostředí. Chápeme však omezení našeho dopadu jako středního operátora v oboru prosazování udržitelných postupů. Přijímáme pragmatický přístup k udržitelnosti a vynakládáme veškeré úsilí na ovlivňování našich dodavatelů, aby převzali osvědčené postupy pro sociální a environmentální udržitelnost.

Jednejte lokálně, myslete globálně

S jasným porozuměním tomu, kde v oboru stojíme, lze náš přístup k zavádění udržitelných postupů nejlépe popsat jako „jednat lokálně, myslet globálně“.

Úzce spolupracujeme s našimi dodavateli, abychom měli hmatatelný dopad na rozvoj místních komunit. Tváří v tvář omezeným zdrojům a přehlíženému průmyslem jako celkem, drobní zemědělci se snaží uvést udržitelnost do praxe a nemohou provádět vyčerpávající certifikace. To staví malé zemědělce do nešťastného postavení, pokud jde o udržitelnost. Upřednostňujeme naše zdroje a tlačíme naše dodavatele, aby se zapojili a pracovali s drobnými zemědělci v jejich okolí, aby propagovali a prakticky realizovali naši myšlenku udržitelnosti.

Britz úzce spolupracuje s naším partnerem v Indonésii, s nímž jsme vytvořili společný podnik, abychom získali zdroje od drobných vlastníků a aktivně je zapojili do jejich činností na vstupu. V současné době pochází alespoň 50% příspěvků našeho partnera od drobných zemědělců, kteří obvykle zdědí svou půdu. Tito zemědělci jsou obecně schopni nabídnout sklizeň pouze nejbližší rafinérii, přičemž to je jediný příjem pro rodinu. Vzhledem k jejich situaci si nemohou dovolit mezinárodně požadované certifikace. S trochou pomoci je však většina těchto zemědělců schopna provozovat tradiční zemědělství, které je v souladu s moderními udržitelnými postupy.

Podpora udržitelnosti

Britz se zavázala k podpoře vnitrostátní a mezinárodní organizace, jako jsou  RSPO ,  MPOB ,  MSPO  a ISPO v jejich úsilí o propagaci a zlepšení úrovně udržitelnosti účastníky ropného průmyslu palmového prostřednictvím certifikací i mimo něj.

Britz podporuje certifikovaný udržitelný palmový olej (CSPO) tím, že  je členem RSPO  od září 2010. Jako společnost se sídlem v Malajsii se vždy snažíme spolupracovat s místními vládními nebo průmyslovými orgány, jako jsou MPOB a MPOC, při poskytování našich praktických názorů na potenciál změny nebo nová opatření, která pomohou prosadit dlouhodobé a rozsáhlé prosazování udržitelných postupů v celém dodavatelském řetězci a v celém odvětví.

Díky naší přítomnosti v Malajsii a Indonésii jsme si vědomi skutečnosti, že ideální podmínky pro certifikaci udržitelnosti a výrobu materiálů CSPO podle požadavků RSPO zvyšují náklady na výrobky a jejich cenovou dostupnost v rozvojových zemích. Ačkoliv se dlouhodobě zasazujeme o úplné přijetí CSPO, podnikáme praktické kroky ve spolupráci s různými účastníky v oboru, abychom zajistili, že naše postupy podporují naše hodnoty, posilují rozvoj místních komunit a chrání životní prostředí.

Nejčtenější na blogu
Kde nás najdete

 

 

 
Kontakty
Marcela Plevová
Marcela Plevová
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz