Bez názvu.jpg

Kontakt

mobil: 604 916 110

info@hedvabi-svicky.cz

DSCF9108.JPG
DSCF9112.jpg
DSCF9099.jpg
DSCF9072.jpg
Přírodní hedvábí se od syntetických vláken odlišuje svou specifickou jemností, hebkostí a jedinečným leskem, který dává vyniknout jeho barvám. Má také výborné absorpční a termoizolační vlastnosti, díky kterým v zimě hřeje a v létě naopak chladí. Je nejpevnější, nejpružnější a současně nejjemnější z přírodních tkanin. Má extrémně jemnou a hladkou strukturu vláken. Hedvábí je proteinové vlákno, což znamená, že je chemicky velmi podobné lidské pokožce. Z tohoto důvodu nevyvolává žádné nežádoucí reakce, je nejvíce hypoalergenní ze všech tkanin. Jeho dotek je velmi příjemný a výrobky z něj jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Podle čínských lékařů má velice příznivý vliv na regeneraci kožních buněk.

V mém e-shopu naleznete šátky a šály vyrobené převážně z lehkého, jemného a splývavého Ponge 5, nebo průsvitného šifonu. Nově také šátky ušité z hedvábného twillu, ručně obroubené. Zde se jedná se o hedvábí s vyšší gramáží tkané keprovou vazbou, vytvářející charakteristické šikmé řádky. Šátek je objemnější, materiál je při běžném použití velmi odolný. Na šaty je použito hedvábí Habotai 8 se silnější gramáží, nežli Ponge. K barvení používám u šál a šátků převážně barviva s parní fixací, které proniknou dovnitř vlákna a zachovávají všechny vlastnosti hedvábí, tedy jeho jemnost a lehkost. K barvení šatů a některých šál a šátků byly použity barvy s tepelnou fixací, které vlákno jemně ztuží. Při použití těchto barev lze dosáhnout jiných barevných efektů než u profesionálních barviv fixovaných párou, proto jsem od nich neupustila. U každého z výrobků je uvedeno, z jakého materiálu byl vyroben a způsob barvení.

Údržba hedvábí
Pro zachování vlastností hedvábí, jeho jemnosti a lesku a co nejdelší udržení životnosti výrobku dodržujte prosím tyto pokyny pro jeho údržbu:
- hedvábí perte výhradně ručně v mírně teplé vodě, cca 30 stupňů
- nepoužívejte k praní žádné chemické prostředky, pouze trochu jemného šamponu nebo mýdla
- nestřídejte teplotu vody a dlouze nemáčejte
- při posledním máchání můžete přidat pár kapek aviváže, které hedvábí změkčí
- pro zachování sytosti barev lze přidat při máchání trochu octa
- vyprané hedvábí jemně vymačkejte v ručníku bez kroucení
- žehlete ještě vlhké, teplota žehličky může být mírně vyšší, než je teplota na hedvábí
- žehlete po rubové straně, zvláště u výrobků s konturami, podložte bavlněnou tkaninou
- nežehlete na vysokou teplotu s použitím páry!
- hedvábný výrobek uchovávejte na místě, kde na něj nebude svítit slunce, aby nedocházelo k vyblednutí barev
- hedvábný výrobek je lepší uchovávat vyvěšený, nežli složený
100_90252.jpg
101_0515.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one